Table \'./spklisanslama_spk/jos_fb_whoisonline\' is marked as crashed and should be repaired SQL=INSERT INTO jos_fb_whoisonline (`userid` , `time`, `what`, `task`, `do`, `func`,`link`, `userip`, `user`) \n VALUES (\'0\', \'1416760891\', \'SPK Bağımsız Denetim Sınavı Hk.Sorulan Sorular...\',\'\',\'\',\'view\',\'/index.php?option=com_fireboard&func=view&catid=17&id=492&Itemid=27\', \'54.89.20.246\', \'0\')
spk sınavı - forum
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Şifrenizi mi unuttunuz?
SPK Bağımsız Denetim Sınavı Hk.Sorulan Sorular... (0 inceleyen) 
EN ALT Cevapla Beğenilen: 0
BAŞLIK: SPK Bağımsız Denetim Sınavı Hk.Sorulan Sorular...
total (Kullanıcı)
Gold Boarder
Gönderiler: 222
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
SPK Bağımsız Denetim Sınavı Hk.Sorulan Sorular... 4 Yıl, 2 Ay önce Başarı: 0  
Soru-1: Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Sınavına Kimlerin Katılması gerekmektedir?

Cevap : Kurulun finansal raporlama standartları düzenlemelerine göre hazırlanması ve kamuya duyurulması zorunlu finansal tablolar ile diğer finansal bilgilerin söz konusu finansal raporlama standartlarına uygunluğu ve doğruluğunun bağımsız denetimi ile yetkilendirilen bağımsız denetim kuruluşlarının bağımsız denetim ile görevlendirdiği bağımsız denetçiler ile bağımsız denetim kuruluşunu temsil ve ilzama yetkili yönetim kurulu başkan ve üyesi genel müdür genel müdür yardımcısı müdür gibi unvanları taşıyan yöneticilerin ;Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Sınavına katılarak Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Lisansı almaları zorunludur.

Soru-2: Bağımsız Denetim nedir?

Cevap : İşletmelerin kamuya açıklanacak veya Kurulca istenecek yıllık finansal tablo ve diğer finansal bilgilerinin finansal raporlama standartlarına uygunluğu ve doğruluğu hususunda makul güvence sağlayacak yeterli ve uygun bağımsız denetim kanıtlarının elde edilmesi amacıyla bağımsız denetim standartlarında öngörülen gerekli tüm bağımsız denetim tekniklerinin uygulanarak defter kayıt ve belgeler üzerinden denetlenmesi ve değerlendirilerek rapora bağlanmasıdır.

Soru-3: Bağımsız Denetçi Kime Denir?

Cevap : Bağımsız denetim kuruluşlarının bağımsız denetimle görevlendirdiği her kıdemdeki denetim elemanlarını ifade eder.

Soru-4:SPK (Bağımsız denetim ) sınavına kimler katılabilir?

Cevap :SMMM staja giriş sınavına katılma hakkı olan herkes SPK (Bağımsız denetim ) sınavına katılma hakkı vardır.

Soru-5: SPK (Bağımsız denetim ) sınavında derslerin soru adedi kaçtır?

Cevap :
SORU SAYISI

Finansal Sistem. Sermaye Piyasaları ve Sermaye Piyasası Mevzuatı
25

Sermaye Piyasasında Muhasebe Standartları
25

Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim
25

Soru-6: SPK (Bağımsız denetim ) sınavında derslerin sınav süresi ne kadardır?

Cevap :
SINAV SÜRESİ

Finansal Sistem. Sermaye Piyasaları ve Sermaye Piyasası Mevzuatı
45 DAKİKA

Sermaye Piyasasında Muhasebe Standartları
45 DAKİKA

Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim
45 DAKİKA

Soru-7:2010-02 dönem sınav tahmini tarihi nedir?

Cevap :09.10.2010 olması beklenmektedir.

Soru-8: Sınavda hesap makinası kullanmak serbestmidir?

Cevap : sınavda hesap makinası kullanmak serbesttir.

Soru-9:Sınavda yapılan yanlışlar doğru soruyu sıfırlamaktamıdır?

Cevap : Sınavda yanlış soru doğru soruyu götürmemektedir. Bu yüzden cevapsız soru bırakmayınız.

Soru-10:Sınavda geçer not kaçtır?

Cevap : Sınavda her dersten asgari 60 puan almak zorunludur. Tüm derslerin ortalaması asgari 70 olmak zorundadır.

Soru-11: Sınava girme sayısı en fazla ne kadardır?

Cevap : İstediğiniz sayıda sınav girme hakkı vardır.

Soru-12:2009-03. dönem SPK sınavında Türkiye genel başarı ortalaması nasıldır?

Cevap :Sınavlar SERMAYE PİYASASINDA BAĞIMSIZ DENETİM SINAVI
Sınava Giren Sayısı: 1.672

Sertifika Alan Aday Sayısı: 113
Başarı Oranı : % 67

Kayıt Tutuldu Kayıt Tutuldu  
  Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.
EN ÜST Cevapla
Sistem: FireBoardGönderileri Masaüstünüze Alın